Güvenilir ev bakıcısı bulun - Huzurlu bir tatil için en basit çözümünüz; size uygun tarihleri ve ev kurallarınızı paylaşın, nitelikli ev bakıcısını bulun

Bir süre tatile , iş seyahatine veya farklı ihtiyaçlardan dolayı şehir dışına çıkmak isteyen ev sahipleri(kiralık evler dahil)seyahatleri sırasında, güvenilir ve gönüllü ev bakıcılarına, evlerinin güvenliğini sağlaması, evcil hayvanlarına ve bitkilerine bakması koşuluyla evlerinde ücretsiz olarak kalmasına izin verir.

Ev Bakıcılarından Başvuru Almak İster Misiniz?

Profilinizi ücretsiz yayınlayın. Evbakıcısı.com Türkiyenin her yerinde siz seyahatteyken evinize bakmaya hazır, geniş bir ev bakıcısı ağına sahiptir. Evbakıcısı.com, kişisel bilgilerinizi gizli tutmayı ve izniniz olmadan üçüncü kişilere iletmemeyi taahhüt eder.
EVİNİZ BİZİMLE GÜVENDE

Evinize ve evcil hayvanlarınıza bakmak için güvenebileceğiniz birini bulun. En iyi ev bakıcısını bulmak için hemen üye olun ve profilinizi güçlendirin.Seçeneklerimiz ve fiyatlarımız

Ev Bakıcılarınızı Ağırlamak için 10 ipucu
Mükemmel bir ev sahibi nasıl olunur? Başarılı bir Housesitter için 10 ipucu.
Eğer ev bakıcısını bekliyorsanız, ilk deneyiminiz olsun ya da olmasın, tatile çıkmanıza
yardımcı olacak ev bakıcılarını memnuniyetle karşılamanız için, işte bazı ipuçları: Başarılı bir
değişimin en iyi garantisi, herkesin deneyimlerden elde ettiği zevk ve buluşmanın zenginlikleridir.

1. İyi bir şekilde, eve varışlarını kolaylaştırın: Varışlarından önce onlara adresi açıklayın. Posta ile ayrıntılı talimatlar gönderin (herkesin GPS'si yoktur!). Seyahat gereksinimlerini dikkate alarak, sizin için ideal varış zamanını söyleyin.

2. Ev bakıcısı geleceği zaman müsait olun. Kendinizi serbest bırakmalısınız! Sadece hazır olmayı planlayın. Onlara marketleri, mahalleyi, ulaşım duraklarını, cafeleri, alışveriş merkezlerini, evcil hayvanlar için açık alanları gösterebilirsiniz. Onlara, komşuları tanıtın. Evde ne kadar rahat olursa, o kadar iyi zaman geçirir!

3. Tüm faydalı belgeleri önceden hazırlayın. Önceden doldurmak için ayrıntılı bir ev-kitabı, son anda hiçbir şeyi unutmamanıza yardımcı olur. Temel olanlardan bazıları: Koordinasyonlarınızı, acil durumlar için telefon numaralarınızı, faydalı tavsiyelerinizi (bakım önerileri gibi) ve bölgenin iyi planlarını yazabilirsiniz.

4. Evdeki ilk günleri için rahatlıklarını düşünün: Küçük ayrıntılar, ev bakıcılarının vardıklarında yaşamını kolaylaştırabilir! Örneğin; neden onlara kahvaltıda ne yemek istediklerini sormuyorsunuz? Bu davranışlarınız, onları mutlu edebilir.

5. Konuksever bir yatak odası ve kişisel depolama alanları hazırlayın. Kendi yatak odanız özelinizdir kapısını kapalı tutabilirsiniz. Yatak odasında: çekmeceler, raflar, gardırop veya elbise askısı, kendilerini rahat hissetmeleri için şarttır.  Banyoda: banyo malzemeleri ve havlular için yer bırakın. Güzel ev fikirlerine ne dersiniz? Bir oda da küçük bir buket çiçek, küçük bir şişe su, bir tabağın içinde çikolatalar ve çevreyle ilgili belgeler: şart değil ama güzel bir jest!

6. Onlarla arkadaş olmak için hoş bir yemek hazırlayabilirsiniz. Neden yerel bir yemek veya aile tarifi hazırlamıyorsunuz? Eğer acelen varsa; ideal, önceden hazırlanabilen ve kolay yemekler de olur, önemli olan niyetidir. Ya da bir bayram arifesiyse, komşularla bir aperatif veya bir barbekü ile keyifli bir an yaşayabilirsiniz.

7. Yokluğunuz sırasında nasıl haber almak isteyip istemediğinizi söyleyin. Bazı insanlar düzenli temasa ihtiyaç duymadıklarını (ve bunu bir güven işareti olarak sayılır) söylerken, bazıları daha sık temas halinde olmak isteyerek kendisini güvence altına alır. Hangi iletişim aracından ne sıklıkla haber almak isteyip istemediğinizi netleştirin

8. Olası geri dönüş sürenizi belirtin ve ayrılma rahatlıklarını düşünün. Tarihinizi değiştirmeyin ve ana programınızı söyleyin. Beklenmedik bir şekilde gitmeniz, onlar için utanç verici olabilir. Genel olarak, ev bakıcıları, ev sahipleri gelmeden önce toplanıp temizlenmek için zamana ihtiyaç duyar. İade zamanı akşam ise ve yol yapmak gerekiyorsa o geceyi yerinde geçirmek güzeldir. Sabah yola çıkmayı tavsiye edebilirsiniz.

9. Yolculuğundan, ev bakıcısı için bir hediye getirebilirsiniz. Büyük veya pahalı bir şey olmak zorunda değil, yerel bir hediye olabilir. Bu hediye, paylaştığınız son öğünde ev bakıcısı keşiflerini anlatırken, eviniz ile ilgilendikleri için onlara teşekkür etmenizi sağlayacaktır.

10. Nasıl teşekkür edileceğini bilmek kulağa basit mi geliyor? Edebiyatta ve medyada, ev bakıcıları bazen ücretsiz konaklamanın ve ucuz tatillerin tadını çıkarmakta şanslı olan insanlar olarak sunulmaktadır. Fakat iyi uygulanması gereken bir süreçtir ve her şeyden önce bir değişimdir. Evden ayrılarak, ev sahibinin evine ve evcil hayvanlarına, evde olduklarından daha fazla özenle bakarlar. Bu yüzden paha biçilemez!


www.evbakicisi.com hesabınızdaki deneyimi değerlendirmeyi unutmayınız. Ev sahiplerine, yeni ev bakıcıları bulmalarını sağlayacak bir Güven Profili tamamlamalarında yardımcı olacaksınız.
DURMADAN SEYAHAT EDİN

İçiniz rahat olsun: Tatile çıkın!